Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Cameron, TX.

2 Nov 2025 04:33:01

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Cameron, TX; Willacy, TX.

2 Nov 2025 03:56:37

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Kenedy, TX; Willacy, TX.

2 Nov 2025 03:31:22

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Calhoun, TX.

2 Nov 2025 02:16:05

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Calhoun, TX; Goliad, TX; Refugio, TX; Victoria, TX.

2 Nov 2025 02:16:05

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Kenedy, TX.

2 Nov 2025 02:16:04

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Gonzales, TX; Guadalupe, TX.

1 Nov 2025 23:52:10

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Bee, TX; Goliad, TX; Refugio, TX.

1 Nov 2025 23:52:10

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Duval, TX; Jim Wells, TX.

1 Nov 2025 23:52:10

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Gonzales, TX; Guadalupe, TX; Wilson, TX.

1 Nov 2025 23:29:41
Actueel
1 / 4

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
MarkNL
Lid
Woonplaats: Spijkenisse
Berichten: 2121
Lid sinds: 8 jun. 2007
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
5 december 2009, 16:02 uur | Bericht #57776
Katoen Natie investeert 166 miljoen in zonnepanelen

De logistieke groep Katoen Natie heeft zonnepanelen laten installeren over 800.000 vierkante meter van zijn daken. Daarmee is het volgens topman Fernand Huts de grootste rooftopinstallatie van Europa. De totale investering bedraagt 166 miljoen euro. Katoen Natie kiest met de economische crisis resoluut voor een groene strategie. Zo werd het energieverbruik gerationaliseerd, waardoor het bedrijf in de eerste helft van dit jaar 21 procent minder energie verbruikte. In april werd de volgende grote stap gezet met de bouw van de zonnepanelen.

Die werden op de vestigingen in Kallo, Gent, Antwerpen en Genk geïnstalleerd. Een groot deel van de zonnepanelen is al operationeel en de rest volgt begin 2010. Voor de vestigingen in Italië, Spanje, Frankrijk en de VS zijn er voorstudies lopende.

De installatie produceert jaarlijks ongeveer 35 gigawattuur. Katoen Natie neemt zo naar eigen zeggen 25 procent van de totale capaciteit aan zonne-energie in Vlaanderen voor haar rekening. De installatie zal vooral dienen om het eigen elektriciteitsverbruik op te vangen. De resterende energieproductie wordt teruggeleverd aan het net.
Naast de zonnepanelen is er ook een project lopende om windturbines in te planten op de verschillende sites van Katoen Natie. De groep bestudeert bovendien ook een pilootproject met elektrische wagens. Afhankelijk van de resultaten wordt overwogen om tegen 2011 de huidige traditionele vloot stapsgewijs te vervangen door een elektrisch wagenpark.

Vlaams minister-president Kris Peeters feliciteerde Katoen Natie. 'Het grootste zonne-energiepark neerpoten is een indrukwekkende prestatie. Katoen Natie heeft in deze crisis duidelijk de juiste keuze gemaakt.'

© Nieuwsblad.be
Marching ever onward to tomorrow!
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.928 topics, welke bij elkaar 448.688 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.624 leden.
Het nieuwste lid is Desire.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 501 mensen aan het browsen op het forum. 0 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 501, lezen 7 mensen het topic "Winterdiscussie topic 2011/2012 16A".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden