Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Albany, WY; Converse, WY; Platte, WY.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Cuming, NE; Madison, NE; Pierce, NE; Stanton, NE; Wayne, NE.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Kit Carson, CO.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Antelope, NE; Madison, NE; Pierce, NE.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Cheyenne, CO; Kit Carson, CO.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Carver, MN; McLeod, MN.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Carver, MN; Northwest Hennepin, MN; West Hennepin, MN; McLeod, MN; Wright, MN.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Brown, MN; Nicollet, MN; Sibley, MN.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Duval, FL; Nassau, FL; Camden, GA.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Converse, WY.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Weld, CO.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Kanabec, MN; Mille Lacs, MN; Morrison, MN.

17 Jun 2025 01:13:29

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Aitkin, MN; Carlton, MN; Pine, MN.

17 Jun 2025 01:13:28

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Sac, IA.

17 Jun 2025 01:13:28

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor St. Louis, MN.

17 Jun 2025 01:13:28
Actueel
1 / 4

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
MarkNL
Lid
Woonplaats: Spijkenisse
Berichten: 2121
Lid sinds: 8 jun. 2007
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
2 november 2010, 13:31 uur | Bericht #159331
"Nederland heeft klimaatwet nodig voor waterbeleid"

Nederland heeft een klimaatwet nodig die kan fungeren als stok achter de deur als op regionaal niveau waterbeschermingsmaatregelen genomen moeten worden. De klimaatwet kan bijvoorbeeld dienen als toetsingskader voor het inrichten van overloopgebieden langs de grote rivieren. Daarnaast zou er een klimaatfonds moeten worden opgericht, waaruit projecten kunnen worden gefinancierd die buiten de directe waterveiligheid vallen.

Dit adviseren wetenschappers van de universiteiten van Wageningen, Amsterdam, Nijmegen en Delft in hun eindrapport over de mate waarin Nederland in staat is zich onder invloed van klimaatverandering te beschermen tegen water. Het rapport is opgesteld nadat de commissie-Veerman had vastgesteld dat het urgent is dat Nederland zich als waterland voorbereidt op toekomstige veranderingen in het klimaat. Nederland is van oudsher heel goed in het omgaan met water. Maar, aldus de wetenschappers, de oplossingen zijn altijd sterk op de techniek gericht en niet op aanpassing aan klimaatverandering. Bovendien heeft de overheid altijd een enigszins paternalistische houding aangenomen, zodat burgers en bedrijven zich ook niet verantwoordelijk voelen voor het omgaan met dreigende wateroverlast.

Een ander probleem is dat natuurbeschermers grote nadruk leggen op het behoud van soorten en ecosystemen. Ze zijn het meest rigide en het minst bereid tot aanpassingen, menen de onderzoekers. De wetenschappers constateren dat er plaatselijk wel verrassende compromissen worden gesloten. "Dat is typisch voor het Nederlandse polderen: het is van alles een beetje. Een beetje visionair, een beetje samenwerking, een beetje vernieuwend. Op termijn zijn deze beetjes niet voldoende", waarschuwen de deskundigen.

Bron: HLN
Marching ever onward to tomorrow!
Imrich
Lid
Woonplaats: Deventer Overijssel
Berichten: 904
Lid sinds: 1 feb. 2008
2 november 2010, 18:28 uur | Bericht #159366
Weer en groepje mensen er bij die over de rug van het klimaat en alle inwoners van Nederland geld willen verdienen. Zo jammer dit.
Waarom deze advertentie?
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.916 topics, welke bij elkaar 448.629 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.618 leden.
Het nieuwste lid is Jordyvg.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 96 mensen aan het browsen op het forum. 0 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 96, lezen 2 mensen het topic "Waarnemingentopic Lente 2015".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden