Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Brown, IN; Monroe, IN; Morgan, IN; Owen, IN; Putnam, IN.

19 Nov 2025 08:22:45

De temperatuur bij Mont rigi is onder het vriespunt gekomen met voldoende luchtvochtigheid. Er is kans op gladheid in deze regio!

19 Nov 2025 08:09:18

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Brown, IN; Monroe, IN.

19 Nov 2025 06:04:40

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Breckinridge, KY; Grayson, KY; Hardin, KY.

19 Nov 2025 04:54:21

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Benton, TN; Carroll, TN; Henry, TN; Weakley, TN.

19 Nov 2025 03:14:55

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Benton, TN; Carroll, TN; Henry, TN; Obion, TN; Weakley, TN.

19 Nov 2025 02:47:34

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Henry, TN; Obion, TN; Weakley, TN.

19 Nov 2025 02:27:50

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Fulton, KY; Graves, KY; Hickman, KY.

19 Nov 2025 02:27:49

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Fulton, KY; Hickman, KY; Mississippi, MO; New Madrid, MO.

19 Nov 2025 01:15:26

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Yavapai, AZ.

19 Nov 2025 00:35:08

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Mississippi, MO; New Madrid, MO.

19 Nov 2025 00:35:08

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Mississippi, MO; New Madrid, MO; Stoddard, MO.

19 Nov 2025 00:21:11

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Maricopa, AZ.

19 Nov 2025 00:21:10

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Alexander, IL; Pulaski, IL; Union, IL.

19 Nov 2025 00:18:30

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Bollinger, MO; Stoddard, MO; Wayne, MO.

19 Nov 2025 00:03:29
Actueel
1 / 4

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Woonplaats:
Berichten: 0
Lid sinds: 10 jun. 2007
18 mei 2011, 22:18 uur | Bericht #233842
Vandaag 31 jaar geleden dat Mount Saint Helens tot uitbarsten kwam

De grillige besneeuwde krater van Mount St. Helens is momenteel kalm. Echter, vandaag 31 jaar geleden kwam Mount St. Helens tot uitbarsting, daarbij verloren 57 mensen het leven, raakten 200 huizen, 47 bruggen, 24 km spoorweg en 300 km weg werden vernield. De uitbarsting werd voorafgegaan door een beving van 5,1 op de schaal van Richter waarbij de top van Mount Saint Helens instortte en de berg 400 m lager werd. De hoeveelheid energie die vrijkwam bij de grote uitbarsting van 1980, was vergelijkbaar met honderdvijftigmaal de kracht van de atoombom op Hiroshima. Voordat de eigenlijke eruptie plaatsvond, steeg een enorme pliniaanse wolk uit de kratermond.

1.JPG

Een grote pyroclastische wolk (gloedwolk), met een temperatuur van rond de 500 graden Celsius, verwoestte alles op zijn weg naar beneden. Er ontstond een flinke krater (caldera). Tot in de wijde omtrek werden de bomen platgegooid en de omgeving werd "gezandstraald" over een oppervlak van ca. 600 km². Onbeschermde personen die door deze pyroclastische stroom werden overvallen, werden binnen enkele tellen levend gekookt. Als de vulkaan niet in een zeer dunbevolkt gebied had gelegen had het aantal slachtoffers enorm kunnen zijn. De vulkaan was al lang niet meer actief geweest, maar er is sinds de ontdekking in de 18e eeuw wel een aantal kleinere uitbarstingen geweest. Hierdoor was de uitbarsting van 1980 erg onverwacht.

Wetenschappers aan de Cascades Volcano Observatory in Vancouver zeggen dat Mount St. Helens waarschijnlijk zal uitbarsten in een ander gedeelte van de koepel. De wetenschappers verwachten dat het binnen enkele tientallen jaren wederom tot uitbarsting zal gaan komen.

©onweer-online/wikipedia | Gewijzigd: 18 mei 2011, 22:18 uur, door Verwijderde_gebruiker_01
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.929 topics, welke bij elkaar 448.690 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.626 leden.
Het nieuwste lid is Abomus.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 348 mensen aan het browsen op het forum. 0 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 348, lezen 3 mensen het topic "Stormkansen december 2011 deel 2".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden