Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Lower St. Bernard.

12 Oct 2026 06:50:44

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Lower Plaquemines.

12 Oct 2026 06:50:44

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Southeast St. Tammany.

12 Oct 2026 06:50:44

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Northern Harrison.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Hurricane Warning uitgegeven voor Southern Jackson.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Northern Jackson.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Coastal Franklin.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Northern Hancock.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Southern Hancock.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Southern Harrison.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Eastern Orleans.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Early.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Holmes.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Southern Liberty.

12 Oct 2026 06:50:43

NWS: Tropical Storm Warning uitgegeven voor Inland Bay.

12 Oct 2026 06:50:43
Actueel
1 / 4

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Marga
Lid
Woonplaats: Den Haag
Berichten: 17643
Lid sinds: 25 Jul. 2006
29 juni 2012, 10:36 uur | Bericht #358558
Windstoten en tornado's laten spoor van vernieling achter in Adelaide

Twee bizarre weergebeurtenissen - die door het weerbureau omschreven worden als kortdurende tornado's - hebben vanmorgen plaatsgevonden in WIndsor Gardens en North Haven. Het weerbureau schat de windsnelheden op zeker 150 km/h. Meerdere bomen en elektriciteitspalen zijn omgewaaid. Diverse daken werden van huizen geblazen en ramen sneuvelden. Een snel bewegend koufront bracht twee buienlijnen voort. De eerste trok over WIndsor Gardens en de tweede trok over North Haven. In beiden gevallen bevatte de lijn grote cumulonimbus wolken en die kunnen soms een tornado produceren. 




Windsor Gardens
De wind denderde foor Lassie Ave in Windsor Garden rond 7 uur in de ochtend (lokale tijd). Zes grote bomen vielen om, daken werden opgetild en er werd een hoop schade veroorzaakt. Een caravan werd verpletterd door een boom. Ian Watkins, bewoner van Lassie Aveneau, verloor het dak van zijn huis inclusief de zonnepanelen. Watkins vertelt: "Ik zat in de huiskamer en toen hoorde ik een brul, een rommel. Daarna hoorde ik metaal en glas...Toen ik de deur uitrende, zag ik dat er een mini-tornado door de straat getrokken was. Ik ben perplex over de schade. Ik woon al 25 jaar hier. Maar gelukkig is er niemand gewond geraakt." 

Brandweercommandant Eero Haatainen zegt dat een stormcel de aanzienlijke schade heeft veroorzaakt. "Er zijn drie huizen, die zwaar beschadigd zijn. Het regent en de daken zijn kapot en lek. Het zal niet lang duren voordat er een paar plafonds instorten. Er zijn ook talloze bomen ontworteld. Er is echt aanzienlijke schade in de hele straat. In de jaren dat ik werk, heb ik wel schade zoals dit gezien, maar nog nooit zo geconcentreerd op één plek." 

North Haven
In North Haven zag inwoonster Rachel Chappel een "mini-tornado" vanuit haar slaapkamerraam. "Er vloog metaal, plastic, van alles eigenlijk in het rond. Het leek wel een mini-tornado." Volgens Chappel is de schade vooral rond Sir Keith Smith Drive, Woonda Crescent en Yelta Court. Het duurde maar een paar seconden. Een schuur is in haar achtertuin gevlogen. De trampoline van de buren ligt nu op de spoorbaan. Volgens Vince Rowlands, meteoroloog bij BoM, werden er windsnelheden gemeten van 74 km/h. Met de wind kwam ook de regen. In de hele staat is op verschillende plaatsen zo'n 10-15mm regen gevallen. De regenbuien zullen de hele dag aan blijven houden. 

© onweer-online
Bron: Adelaide Now
Every cloud has a silver lining
Marga
Lid
Woonplaats: Den Haag
Berichten: 17643
Lid sinds: 25 Jul. 2006
29 juni 2012, 10:48 uur | Bericht #358564
De foto's

  


 









© onweer-online
Bron: Adelaide now

  | Gewijzigd: 20 februari 2017, 15:03 uur, door Joyce.s
Every cloud has a silver lining
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.938 topics, welke bij elkaar 448.736 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.644 leden.
Het nieuwste lid is testuser3.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 196 mensen aan het browsen op het forum. 1 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 196, lezen 3 mensen het topic "Winterdiscussie topic 2011/2012 deel 17".
-->

Sponsors en partners

© 2003 - 2026 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden