Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Hartford, CT; Tolland, CT.

2 Jul 2025 00:25:58

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Bland, VA; Grayson, VA; Smyth, VA; Tazewell, VA; Wythe, VA.

2 Jul 2025 00:25:22

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Carter, MT.

2 Jul 2025 00:25:22

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Caroline, VA; Hanover, VA; Henrico, VA; King William, VA; New Kent, VA; City of Richmond, VA.

2 Jul 2025 00:21:31

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Meriwether, GA; Troup, GA.

2 Jul 2025 00:19:51

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Harrison, MS.

2 Jul 2025 00:19:51

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Elmore, AL; Tallapoosa, AL.

2 Jul 2025 00:19:51

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Appomattox, VA; Buckingham, VA.

2 Jul 2025 00:12:20

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Stokes, NC; Surry, NC; Carroll, VA; Floyd, VA; Patrick, VA.

2 Jul 2025 00:12:20

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Jasper, MS; Newton, MS; Rankin, MS; Scott, MS; Simpson, MS; Smith, MS.

2 Jul 2025 00:12:19

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Coosa, AL; Tallapoosa, AL.

2 Jul 2025 00:12:18

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Autauga, AL; Elmore, AL; Lowndes, AL; Montgomery, AL.

2 Jul 2025 00:07:04

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Calvert, MD; Charles, MD; Prince Georges, MD; St. Marys, MD.

2 Jul 2025 00:06:00

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Butts, GA; Henry, GA; Jasper, GA; Newton, GA.

2 Jul 2025 00:03:50

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Pennington, SD.

1 Jul 2025 23:59:49
Actueel
1 / 4

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Ries
Lid
Woonplaats: Brouwershaven
Berichten: 4470
Lid sinds: 3 jul. 2010
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
13 december 2012, 22:20 uur | Bericht #379580
Opening KNMI Data Centrum

Om de verschillende datasets van het KNMI voor de buitenwereld toegankelijker te maken en versnippering van kennis en beheer tegen te gaan, heeft het KNMI een nieuw datacentrum opgezet. Morgen - vrijdag 14 december - wordt het nieuwe KNMI Data Centrum (KDC) geopend met een minisymposium over het gebruik van overheidsinformatie en -data.

Het KNMI Data Centrum (KDC) past binnen het Rijksoverheidbeleid om datagegevens vrij en op eenduidige wijze beschikbaar te stellen. Het KDC ontsluit de vele datasets waar het KNMI over beschikt. Deze variëren van resultaten van individuele wetenschappers tot data van de KNMI Klimaatscenario’s. Deze data kenden voorheen een grote diversiteit aan gebruikte technieken, sites en beheeromgevingen.
Het KDC gaat alle KNMI-data stroomlijnen zodat er één webportaal is waar eenvoudig te zien is welke datasets bij het KNMI beschikbaar zijn en gedownload kunnen worden. Het nieuwe datacentrum is voornamelijk bestemd voor professionele gebruikers, wetenschappers en weeramateurs, maar ook vrij toegankelijk voor iedereen die geïnteresseerd is in deze gegevens.

Nu steeds meer data gestandaardiseerd en gevisualiseerd worden, zijn veel KNMI-data toegankelijk geworden voor sectoren buiten de meteorologie en klimatologie. Daarbij wordt het steeds interessanter om verschillende data te combineren en in kaart te brengen. Bekende voorbeelden zijn de neerslagradar en satellietbeelden maar ook de visualisatie van klimaatmodeldata uit EC Earth en temperatuurkaarten op www.klimaatatlas.nl.
Het KNMI heeft de afgelopen jaren ruime ervaring opgedaan met webservices zoals het visualiseren en downloaden van geo-informatie. Het KNMI heeft als bronhouder van grote hoeveelheden geo-data veel mogelijkheden in huis voor allerlei toepassingen op het gebied van geo-informatie. Om de vindbaarheid van data te vergroten is de KDC-catalogus gekoppeld aan andere (overheids)catalogi zoals het Nationaal Georegister, data.overheid.nl en het INSPIRE GeoPortal.

Een belangrijk onderdeel van het KDC is het Satelliet Data Platform (SDP). Het KNMI verwerkt veel satellietdata van ESA, EUMETSAT en NASA die hun eigen productieproces hebben. Het SDP verzorgt de dataproductie en archivering voor een groot aantal satellietmissies. Het KDC is er op ingericht om deze grote hoeveelheden data beschikbaar te stellen en te visualiseren.

Bron: KNMI
Freedom is not worth having if it does not include the freedom to make mistakes.
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.917 topics, welke bij elkaar 448.638 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.620 leden.
Het nieuwste lid is jonathanberendsen@xs4all.nl.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 71 mensen aan het browsen op het forum. 2 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 71, lezen 9 mensen het topic "Berichtgeving aardbevingen Noord Nederland ".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden