Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor San Luis Obispo, CA.

16 Feb 2026 15:40:33

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor San Luis Obispo, CA.

16 Feb 2026 15:40:33

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Allen, KS; Wilson, KS; Woodson, KS.

16 Feb 2026 13:02:56

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Laurens, GA; Wilkinson, GA.

16 Feb 2026 00:13:24

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Bleckley, GA; Laurens, GA; Twiggs, GA; Wilkinson, GA.

16 Feb 2026 00:01:05

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Columbia, FL; Hamilton, FL; Suwannee, FL.

15 Feb 2026 21:54:07

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Lafayette, FL.

15 Feb 2026 21:42:39

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Lafayette, FL.

15 Feb 2026 21:42:39

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Madison, FL.

15 Feb 2026 20:44:43

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Gadsden, FL; Jefferson, FL; Leon, FL; Wakulla, FL; Brooks, GA; Colquitt, GA; Grady, GA; Mitchell, GA; Thomas, GA.

15 Feb 2026 18:16:32

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Bay, FL; Calhoun, FL; Gadsden, FL; Gulf, FL; Jackson, FL; Leon, FL; Liberty, FL; Wakulla, FL; Decatur, GA; Grady, GA; Seminole, GA.

15 Feb 2026 17:56:49

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Dougherty, GA; Mitchell, GA; Worth, GA.

15 Feb 2026 17:45:21

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Gadsden, FL; Jefferson, FL; Leon, FL; Liberty, FL; Wakulla, FL; Brooks, GA; Colquitt, GA; Decatur, GA; Grady, GA; Mitchell, GA; Thomas, GA.

15 Feb 2026 17:45:21

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Franklin, FL; Leon, FL; Liberty, FL; Wakulla, FL.

15 Feb 2026 17:36:40

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Baker, GA; Dougherty, GA; Mitchell, GA; Worth, GA.

15 Feb 2026 17:28:32
Actueel
1 / 4

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Joyce.s
Moderator
Woonplaats: Helmond
Berichten: 3066
Lid sinds: 13 jan. 2015
31 oktober 2017, 11:00 uur | Bericht #482938

Oktober een van de zachtste ooit


31 oktober 2017De afgelopen maand was in De Bilt een van de zachtste oktobermaanden sinds het begin van de metingen in 1901. De temperatuur week opmerkelijk genoeg nauwelijks af van de voorgaande maand september die juist erg koel was. Het KNMI berekende voor oktober 2017 een gemiddelde temperatuur van 13,4 graden tegen 10,7 graden normaal.

Na een koele en natte start volgde tussen 10 en 20 oktober een periode met warm en zonnig nazomerweer en uitzonderlijk hoge temperaturen tussen 20 en 25 graden. In Eindhoven en Maastricht werd op 16 oktober zelfs 25,5 graden gemeten, waarmee nog een late zomerse dag werd bijgeschreven. Op 17 oktober werd de zon gedimd door rook afkomstig van bosbranden in Portugal en Spanje, waardoor het enkele graden minder warm werd dan wanneer de zon ongestoord had kunnen schijnen. Nadat de rook uit de atmosfeer was verdwenen  kwam de temperatuur op 18 en 19 oktober op veel plaatsen opnieuw boven de 20 graden uit.

De zon scheen gemiddeld over het land ongeveer 105 uur tegen 113 uur normaal (gemiddeld over het tijdvak 1981-2010). Met landelijk circa 65 mm tegen 83 normaal was oktober vrij droog. In de kustprovincies was het met plaatselijk circa 110 mm een stuk natter. Onder invloed van het relatief warme zeewater dreven daar vaak flinke buien het land in. In Noord-Brabant en Limburg viel lokaal niet meer dan 35 mm.   

Op 5 oktober kreeg ons land te maken met een herfststorm. De storm met op grote schaal windstoten tussen 100 en 115 km/uur richtte veel schade aan. Veel bomen stonden nog vol in blad waardoor ze de zeer zware windstoten niet konden verdragen. Ook op 29 oktober werd in het noordoostelijk kustgebied opnieuw windkracht 9 gemeten met windstoten tussen 95 en 105 km/uur.


Rook afkomstig van bosbranden in Portugal en Spanje dimde het zonlicht op 17 oktober waardoor de temperatuur enkele graden lager uitviel ©Peter Paul Hattinga Verschure

Bron: http://www.knmi.nl/over-het-knmi/nieuws/oktober-een-van-de-zachtste-ooit
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.934 topics, welke bij elkaar 448.709 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.634 leden.
Het nieuwste lid is tomtom.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 130 mensen aan het browsen op het forum. 0 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 130, lezen 2 mensen het topic "Weerfoto RTL4".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

© 2003 - 2026 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden