Maar goed hier even een klein overzichtje wat ons weer mogelijk te wachten gaat staan. Het is eigenlijk te ver om daar nu al een goed oordeel over te geven maar aangezien wij jullie niet meer in spanning willen houden plaats ik even een korte update.
Als we momenteel naar de pluim gaan kijken (zie afbeelding hieronder) dan zien we dat de temperatuur maandag op dinsdag nacht weer onder het vriespunt gaat komen. Ook overdag komt het kwik niet meer boven nul uit. Overdag kan het licht gaan vriezen maar in de nacht gaan we al snel naar de matige en zelfs vrijdag 1 januari naar strenge vorst (temperaturen van -10 of lager)

Wat betreft de sneeuw die mogelijk verwacht wordt ben ik tot nu toe even voorzichtig mee. Ook kan ik maar op wrf modellen tot en met dinsdag kijken maar die geven op dinsdag mogelijk enkele sneeuwbuitjes aan maar dan vooral in de noordelijke provincies. Als ik naar model GFS kijk dan moet er wel sneeuw gaan vallen maar persoonlijk kijk ik liever niet naar GFS. Wij houden u op de hoogte van wat er de komende dagen zal gaan gebeuren.
Ten eerst ook voor jullie allemaal hele fijne kerstdagen toegewenst.
Hier heeft het volgens mij ook de hele nacht geregend, het is 1 grote drapzooi.
der ligt nog wel sneeuw maar er is hier niet te spreken van een witte kerst.
maar we laten dit toch niet onze kerst vergallen.
ben nu lekker druk bezig met het 3 gange diner voor vanavond en ben nu bezig met me overheerlijke witte chocoladetaart.
dus mensen alsnog fijne dagen!!!
gaat vriezen vanacht dit ivm de dikke vlokken sneeuw die er nu vallen (echte joekels)
En het blijft op de behoorlijke rest sneeuw liggen nu.
Heeft die oude sneeuw daar ook nog invloed op .
vast dank voor het antwoord
greatz Loezje
gaat vriezen vanacht dit ivm de dikke vlokken sneeuw die er nu vallen (echte joekels)
En het blijft op de behoorlijke rest sneeuw liggen nu.
Heeft die oude sneeuw daar ook nog invloed op .
vast dank voor het antwoord
greatz Loezje
Temperatuur loopt op ook boven no-nederland; helaas eerst even voorbij;
Er is namelijk een sterke west-stroming nu op gang gekomen ; invloed van een ierland depressie | Gewijzigd: 25 december 2009, 14:11 uur, door Verwijderde_gebruiker_04
gaat vriezen vanacht dit ivm de dikke vlokken sneeuw die er nu vallen (echte joekels)
En het blijft op de behoorlijke rest sneeuw liggen nu.
Heeft die oude sneeuw daar ook nog invloed op .
vast dank voor het antwoord
greatz Loezje
Nou ik ben geen expert, maar ik kan je wel vertellen dat de oude laag sneeuw geen invloed meer heeft. De nieuwe echter wel, een vers sneeuwdek reflecteert namelijk zo'n 90% van al het ingestraalde zonlicht, en een gesloten wolkendek als ik me neit vergis zo'n 60-70%, dus wat dat betreft zou het niet op moeten warmen. Er komt echter zachte lucht deze kant in met de zuidwesten wind, en in de loop van de middag gaat ook in NO Nederland de sneeuw over in regen. De condities zijn in principe goed voor vorst, op de wind na. Ik weet niet hoe deze verder gaat in de loop van de avond. Als deze bv. naar het oosten zou draaien zou dat de kans op vorst aanzienlijk vergroten. Om precies te weten wat het weer gaat doen zou ik naar het weerbericht op www.winter-online.nl kijken
EDIT: Heb zelf ook even gekeken, de minimumtemperaturen liggen vannacht rond de 3 graden in het westen en 0 graden in het oosten, dus lokaal een graadje vorst zou mogelijk zijn denk ik. | Gewijzigd: 25 december 2009, 14:12 uur, door Maxim1110
Volg me ook op twitter: https://twitter.com/#!/PhotographyMvA
En like me op facebook: http://www.facebook.com/MaximVanAsseldonkPhotography
Vandaag 13:26 uur
Het wordt kwakkelen en het blijft gevaarlijk op de weg. Dit weekend blijft de kans op gladheid in de avonden, nachten en ochtenden. Zondag is er zelfs weer kans op ijzel. De nieuwe week die volgt brengt in de nachten vorst en overdag boven nul. Verder valt er de komende week meer en meer en geregeld sneeuw. Voorlopige verwachting: de jaarwisseling brengt een koude en stevige oost tot noordoostenwind, regen of sneeuw.




Dit lijkt me een goed begin van het nieuwe jaar:

Volg me ook op twitter: https://twitter.com/#!/PhotographyMvA
En like me op facebook: http://www.facebook.com/MaximVanAsseldonkPhotography
Er staat best wel wat wind.
Zou er hier in België dinsdag ook kans zijn op sneeuw (en dan bedoel ik Vlaanderen)?
Volg me ook op twitter: https://twitter.com/#!/PhotographyMvA
En like me op facebook: http://www.facebook.com/MaximVanAsseldonkPhotography
Volg me ook op twitter: https://twitter.com/#!/PhotographyMvA
En like me op facebook: http://www.facebook.com/MaximVanAsseldonkPhotography
Dooi, met af en toe regen
De dooi trekt ook Groningen en Drenthe binnen en maakt een einde aan gladheid en het fraaie winterlandschap. Vanmiddag wordt het 3-6 graden bij een stevige wind uit het westen. Komende nacht kan het in het binnenland weer lokaal glad worden door opvriezen van natte wegdelen.
Vanmiddag houden we veel wolken en een stevige westenwind. Vooral in aan de westkust is de wind soms hard, 7 Bft. De temperatuur loopt op naar 3 graden in het oosten en 5-6 graden in het westen. Er komen enkele buien voor. Hierbij valt de neerslag als gewone regen.

Vanavond wordt het vanuit het zuidwesten droger. Vannacht zijn er enkele opklaringen mogelijk, maar in noordwestelijke delen van het land ook weer een paar regenbuien. In het binnenland daalt de temperatuur naar 1 graad en is er opnieuw kans op gladheid. Dit keer door bevriezing van natte wegdelen. In het westen blijft het kwik, dankzij een vrij krachtige zuidwestenwind ruim boven 0.
Tweede Kerstdag wordt een dag met veel wolken. In de noordwestelijke helft van het land komen ook regenbuien voor. Bij middagtemperaturen tussen 3 graden in Limburg en 7 graden in het westen zal op plekken waar nog sneeuw ligt dit snel smelten. De wind waait uit het zuidwesten en is matig tot vrij krachtig.
Zondag blijft de wind uit het zuidwesten waaien. De dag verloopt opnieuw bewolkt en de meeste buien zijn wederom voor het noordwesten van het land. Ook aan de temperatuur verandert weinig ten op zichte van Tweede Kerstdag; het wordt 4-7 graden, met de hoogste temperaturen aan de westkust.
Maandag wordt een overwegend droge dag in het hele land. De wind is tijdelijk wat minder aanwezig, maar het weerbeeld blijft grijs door de vele aanwezige wolken. Het wordt gemiddeld 5 graden.
Richting het einde van het jaar schakelen we weer over op een winters weertype met toenemende kans op sneeuw. Wel blijft de temperatuur overdag boven 0 uitkomen.
© Weeronline | Gewijzigd: 25 december 2009, 15:44 uur, door Bronk
Red Sky @ Night show us the lightRed Sky in the morning Sailors take warning.
Winter 2009 discussietopic deel 8



