Bij Hoog Soeren woedt dinsdagavond een grote heidebrand. Een gebied 40 hectare is afgebrand. Het gaat om heide, laag gras en enkele dennenbomen, zei een woordvoerder van de politie. Het vuur is bijna onder controle, aldus de politie. "We hebben de natuur in de tang." Hoog Soeren ligt in het buitengebied van Apeldoorn.
Harde wind
Het eerste vuur werd ontdekt bij de Pomphulweg in Hoog Soeren. Vandaar breidde het zich uit door de harde wind. Daardoor is het vuur ook in een kring gaan ronddraaien, aldus de woordvoerder van de politie. Ongeveer 400 brandweerlieden van de korpsen van Noord-, Oost- en Midden-Gelderland bestrijden het vuur.
Heidebrand
Door de heidebrand reden er geen treinen tussen Apeldoorn en Amersfoort. Momenteel wordt het treinverkeer weer langzaam op gang gebracht.
Bron: NOS | Gewijzigd: 21 april 2017, 11:19 uur, door Joyce.s
Voor de tweede maal in korte tijd woedt er een hevige brand in een Nederlands natuurgebied. Dit keer betreft het Hoog Soeren, een heidegebied vlak buiten Apeldoorn. Dat heeft de politie dinsdag gemeld. Rond 22.15 uur was de brandweer het vuur meester. Het nablussen gaat nog lang duren, laat een woordvoerder weten. Een gebied van 60 tot 80 hectare is afgebrand. Volgens de politie gaat het gaat om heide, laag gras en enkele dennenbomen. Vorige week ging een groot gedeelte van het duingebied van Bergen aan Zee ook al in vlammen op.
Wind
De brand begon bij de Pomphulweg in Hoog Soeren. Vandaar breidde het zich uit door de harde wind. Ongeveer 120 brandweerlieden van de korpsen van Noord-, Oost- en Midden-Gelderland bestrijden het vuur. Door de heidebrand rijden er minder treinen tussen Apeldoorn en Amersfoort. Eerder op de avond stond ook een deel van de heide bij Hulshorst in brand. Het ging om een gebied van 100 vierkante meter. De brandweer had dat vuur snel onder controle.
Bron Elsevier

Heidebrand Hoog Soeren



