Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

De kaart T850 pluim Brussel is bijgewerkt.

29 Sep 2020 06:59:20

De kaart Den Helder - CAPE/Onweer
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 06:59:18

De kaart Vlissingen - Dauwpunt
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:48

De kaart Vlissingen - CAPE/Onweer
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:48

De kaart Vlissingen - Windstoten
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:48

De kaart Vlissingen - Sneeuwval
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:47

De kaart Vlissingen - Neerslag
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:47

De kaart Vlissingen - Temperatuur
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:47

De kaart Twente - Dauwpunt
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:47

De kaart Twente - CAPE/Onweer
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:46

De kaart Twente - Windstoten
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:46

De kaart Twente - Sneeuwval
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:46

De kaart Twente - Neerslag
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:46

De kaart Twente - Temperatuur
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:46

De kaart Schiphol - Dauwpunt
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

29 Sep 2020 03:59:45
Actueel
1 / 4

Fotowedstrijd herfst

Stuur jouw foto in en win!

Fototopic Twitter

Het laatste via @onweeronline

Herfst discussietopic

Nazomer op komst?

Voorspel de herfst!

Hoeveel vorst? Hoeveel onweer?

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
1 2 3
Woonplaats: Wijchen
Berichten: 231
Lid sinds: 30 nov. 2011
21 mei 2016, 09:56 uur | Bericht #470729
24.156
Als je niet weet wat je doet, doe het dan wel goed!
Armand
Lid
Woonplaats: Bunde, Maastricht.
Berichten: 7
Lid sinds: 10 jun. 2015
21 mei 2016, 09:58 uur | Bericht #470730
28.711
Waarom deze advertentie?
Jenss
Moderator
Woonplaats: mechelen(belgie)
Berichten: 2916
Lid sinds: 7 jun. 2011
21 mei 2016, 11:14 uur | Bericht #470731
19.245
Woonplaats: Middelburg (West-Zeeland)
Berichten: 664
Lid sinds: 25 jan. 2014
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
21 mei 2016, 11:21 uur | Bericht #470732
27145
Woonplaats: Spijkenisse
Berichten: 227
Lid sinds: 22 mei. 2012
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
21 mei 2016, 11:41 uur | Bericht #470734
23 :p
Lako
Moderator
Woonplaats: Stiens
Berichten: 3076
Lid sinds: 19 mei. 2014
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
21 mei 2016, 11:42 uur | Bericht #470735
25250 ontladingen | Gewijzigd: 21 mei 2016, 11:48 uur, door Lako
#KeepOnSmiling
Woonplaats: Capelle aan den IJssel
Berichten: 810
Lid sinds: 6 jun. 2010
21 mei 2016, 11:54 uur | Bericht #470736
13768
Sven
Moderator
Woonplaats: Antwerpen
Berichten: 5831
Lid sinds: 5 jul. 2011
21 mei 2016, 12:03 uur | Bericht #470737
Topic is op slot, bedank voor de massale deelname aan de wedstrijd! Alle deelnames die voor 12u binnen zijn (of gewijzigd werden) worden meegenomen in de uitslag. Uitslag proberen we aanstaande maandag zo snel mogelijk bekend te maken!
Sven
Moderator
Woonplaats: Antwerpen
Berichten: 5831
Lid sinds: 5 jul. 2011
23 mei 2016, 14:17 uur | Bericht #470824

Uitslag


Het eerste aparte kansentopic kwam tevoorschijn vanwege zeer goeie settings in het weekend van 21 en 22 mei. Daarom koppelden we er voor het eerst dit jaar een 'Raad het aantal ontladingen' wedstrijd aan.

Ondanks dat de setting heel goed was en iedereen vol verwachting uitkeek naar de eerste ontladingen in de Benelux, werd het een tegenvaller. Op zaterdag zagen we alle onweer op zee langstrekken en op zondag zat er zeer hevig onweer in Duitsland. Enkel zondagochtend trokken de resten van een onweer vanuit Frankrijk over de Benelux wat enkele ontladingen opleverde.

Dat maakt dat we een beetje een bizarre uitslag krijgen, maar ere wie ere toekomt natuurlijk!

Het aantal ontladingen op 21 mei:

Het aantal ontladingen op 22 mei:

 

Totaal : 1.208 ontladingen

De winnaar zat hier 1.185 ontladingen vanaf en is daarmee de enige die een beetje in de buurt komt van de uitslag

De crew van Onweer-Online feliticeert: Kannegieter!

De 2e plaats voor front met 9.292 ontladingen verschil
De 3e plaats voor rocal met 9.392 ontladingen verschil

Voor de volledigheid hieronder de beetje bizarre uitslag. Op naar de volgende wedstrijd met hopelijk toch een pak meer ontladingen!
 
PlaatsLidOntladingenVerschil
1Kannegieter231.185
2front10.5009.292
3rocal10.6009.392
4Coentjuh11.58310.375
5Jo Capelle13.76812.560
6weergek11114.44413.236
7richard15.00013.792
8Erikjuhcool15.50014.292
9Smurfiej17.51316.305
10Tieske18.06016.852
11pietjeslol18.20016.992
12W. in t Ertland18.28117.073
13Leon Eikenaar19.00017.792
14jenssweerts19.24518.037
15BertD20.00018.792
16raspy20.56619.358
17pkd1920.83519.627
18DieuGi21.22520.017
19robinschimmel21.58220.374
20Jespert22.50021.292
21brent22.52221.314
22Wim Blanken23.00021.792
23Bas de Leeuw24.15622.948
24svenne24.25423.046
25OnweerOss25.00023.792
26Popje25.24024.032
27Joyce.s25.25024.042
28Lako 25.25024.042
29MarkB25.40024.192
30De Zeelander27.14525.937
31reedtimmer27.56426.356
32Niek27.80026.592
33Nedjerov27.94326.735
34bliksemdenhaag28.50127.293
35Armand28.71127.503
36bolbliksem29.46428.256
37marcuz29.88828.680
38Ijsbrand de Ging30.00028.792
39Daystar30.59529.387
40Sunrise33.00031.792
41thunderstorms_4ever33.43532.227
42markHt34.00032.792
43Jason35.00033.792
44Tatanka36.99935.791
45Stefanv38.00036.792
46Houten43.25642.048


  | Gewijzigd: 23 mei 2016, 14:35 uur, door Sven
Sven
Moderator
Woonplaats: Antwerpen
Berichten: 5831
Lid sinds: 5 jul. 2011
23 mei 2016, 14:38 uur | Bericht #470825
Wel ik haal toch net nog de top 25
Joyce.s
Moderator
Woonplaats: Helmond
Berichten: 3050
Lid sinds: 13 jan. 2015
23 mei 2016, 14:42 uur | Bericht #470826
Ik net niet hahahahah :p
Proficiat Kannegieter!
Woonplaats: Spijkenisse
Berichten: 227
Lid sinds: 22 mei. 2012
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
23 mei 2016, 16:03 uur | Bericht #470829
Ik had liever verloren en 100000 ontladingen gezien | Gewijzigd: 23 mei 2016, 16:03 uur, door Kannegieter
front
Lid
Woonplaats: zaandam
Berichten: 611
Lid sinds: 24 aug. 2009
23 mei 2016, 21:00 uur | Bericht #470836
gefeliciteerd kannegieter!, zo,n bizarre uitslag zie je zelden!   op naar het volgende onweer!;)
rocal
Lid
Woonplaats: Veldhoven
Berichten: 154
Lid sinds: 11 jan. 2012
Laatste 4 prijzen van de wekelijkse fotowedstrijd
23 mei 2016, 22:23 uur | Bericht #470837
kijk momenteel op www.lightningmaps.org en zie dat ten zuiden van Berlijn die 10000-20000 ontladingen wel gehaald zullen worden,wellicht meer.
wat gaat het daar tekeer zeg.

Edit Joyce: link aanklikbaar gemaakt | Gewijzigd: 25 mei 2016, 16:29 uur, door Joyce.s
Onweer-Online.nl
Beheerder
Woonplaats:
Berichten: 121
Lid sinds: 26 aug. 2015
25 mei 2016, 16:12 uur | Bericht #470864
Totaal scorelijst geüpdatet met uitslag van deze wedstrijd:

http://onweer-online.nl/forum/topic/43463/wedstrijd-scorelijst-2016/ 

  | Gewijzigd: 25 mei 2016, 16:13 uur, door Onweer-Online.nl
De grootste, leukste en gezelligste online weercommunity van de Benelux!
Terug naar boven
1 2 3
2 Gebruikers lezen nu dit topic, onderverdeeld in 2 gasten en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.150 topics, welke bij elkaar 443.923 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.204 leden.
Het nieuwste lid is Pluck.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
2 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 3062 mensen aan het browsen op het forum. 1 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 3062, lezen 11 mensen het topic "Voorlopige onweerskansen 28 en 29 juni 2011".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

Fotowedstrijd herfst

Stuur jouw foto in en win!

Herfst discussietopic

Nazomer op komst?

Fototopic Twitter

Het laatste via @onweeronline

Voorspel de herfst!

Hoeveel vorst? Hoeveel onweer?

© 2003 - 2020 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden