Ja ach, het geeft wel een mooie indicatie voor wat ons zo ongeveer te wachten staat
Boven een pak sneeuw is het de afgelopen nacht tot strenge vorst gekomen. Op het KNMI station in Stavoren zakte het kwik naar -14.4 graden, Berkhout kwam aan -13.8 graden, Leeuwarden -12.6 graden, Lelystad -12.2 graden en Nieuw Beerta en Twente noteerde -11.4 graden. De minima worden vastgesteld om 7.00 uur, de ervaring is dat de temperatuur (afhankelijk van de atmosferische omstandigheden) na deze tijd verder onderuit kan gaan en pas rond 9.00 uur op het laagste niveau terecht komt. In De Bilt kwam het tot matige vorst met 5.6 graden als minimum en op de Wadden en in het zuiden van Limburg slechts lichte vorst met minima rond -1.0 graad.

Enorme verschillen in temperatuur vanmorgen. Om 8.30 was het -14 graden in Berkhout en rond het vriespunt op de Waddeneilanden.
Een uitloper van een krachtig hogedrukgebied bij IJsland en Groenland breidt zich uit tot over de Noordzee. Vannacht ligt ons land onder de as van deze hogedrukuitloper waardoor het boven een sneeuwdek misschien wel tot zeer strenge vorst zal komen. Maandag schuift de zone van hogedruk naar het zuiden weg waardoor de wind vanuit het noorden zal omgaan naar het zuidwesten. Daarna zien we een trog boven de Noordzee de kust naderen en later trekt deze van noordwest naar zuidoost over het land. Deze zal morgen in de kustprovincies voor dooi zorgen.

Zaterdagavond viel er bij Mark Wolvenne in Terwolde 8 cm verse sneeuw. Tevens hangen de ijspegels aan de dakgoot.
Vandaag zijn er flinke zonnige perioden afgewisseld door enkele wolkenvelden. Er bestaat in de noordelijke provincies kans op een lokale sneeuwbui. Over het noorden van ons land zal ook de meeste bewolking voorkomen. In Noord-Holland en Flevoland komt eerst nog (dichte) mist voor die moeizaam zal verdwijnen. Maxima van +1 graad langs de kust tot -3 graden in het oosten van het land. Er waait een zwakke tot matige noorden- tot noordoostenwind.
Vanavond en vannacht zijn er brede opklaringen en bestaat er in het noordelijk kustgebied kans op een sneeuwbui, later mogelijk ook in het westelijk kustgebied. Langs de kust gaat het licht vriezen, elders wordt matige vorst verwacht; -5 tot -10 graden en boven de sneeuw kan het streng tot mogelijk zelfs zeer streng gaan vriezen met minima tussen -13 en -17 graden. Waaien doet het nauwelijks.
Maandag schijnt de zon geregeld, maar in de loop van de dag zal de bewolking vanuit het noordwesten gaan toenemen. In de namiddag en avond vallen enkele sneeuwbuien, maar in de kustprovincies vallen regen- en natte sneeuwbuien. Daarbij kan de eerste neerslag mogelijk voor gladheid zorgen op een bevroren ondergrond. Maxima van rond +3 graden in de westelijke kustprovincies tot rond -2 graden in het oosten en zuidoosten. Er staat een zwakke tot matige zuiden- tot zuidwestenwind.
© Jan Visser
Per 2/1
1. Eelde 43.0
2. Deelen 41.4
3. Nieuw Beerta 41.2
4. Hoogeveen 40.5
5. Heino 39.8
6. Twenthe 39.3
7. Hupsel 38.8
8. Volkel 38.1
9. Gilze-Rijen 36.0
10. Lelystad 35.6
11. Marknesse 35.4
12. Maastricht 33.1
13. Herwijnen 33.0
14. Ell 32.9
15. Eindhoven 32.7
16. Leeuwarden 29.7
17. Woensdrecht 29.3
18. Arcen 28.8
19. De Bilt 28.7
20. Cabauw 28.5
21. Stavoren 24.7
22. Lauwersoog 22.9
23. Berkhout 21.1
24. Westdorpe 20.2
25. Rotterdam 19.5
26. Schiphol 18.4
27. Valkenburg 16.5
28. Wijk aan Zee 12.4 (tm 31/12)
29. Hoek van Holland 11.9
30. Wilhelminadorp 11.3
31. De Kooy 10.9
32. Hoorn (Terschelling) 8.8
33. Vlissingen 6.2
34. Vlieland 5.4
Het blijft deze week volop winter met vorst, sneeuw en schaatsen op de ijsbanen.
Maar, het wordt ook een week met op maandag en dinsdag een dip. Deze brengt met name in de kustgebieden overdag een temperatuur boven nul.

Foto op de dijk bij Den Helder
De zuidwest tot noordwestenwind is hier verantwoordelijk voor. Met meer bewolking en geregeld (wat) sneeuw zullen de nachten ook even minder koud zijn. Na dinsdag zal vooral overdag opnieuw meer vorst komen, maar de kans op sneeuw blijft.
© Piet Paulusma
Het blijft gewoon winter!!die amerikaanse computers werken niet meer goed door al dat gedoe daar in amerika
--0,5.
Min temp vanmorgen. 07:00 --10,7 gr.
GFS voorspelde vannacht -1, terwijl het hier vanmorgen om 6 uur pas ging vriezen
maar gfs heeft nogal moeilijkheden met temperaturen als er sneeuw valt/ligt; die kloppen bijna nooit
Winter 2010 discussietopic deel 2





| Gewijzigd: 3 januari 2010, 11:54 uur, door stephanvanloon



