Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

De kaart Den Helder - Temperatuur
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 20:59:47

De kaart De Bilt - Temperatuur
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:59:56

De kaart De Bilt - Sneeuwval
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:59:56

De kaart De Bilt - Bewolking
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:08

De kaart De Bilt - 6luik
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:07

De kaart KNMI klassieke pluim is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:06

De kaart Vlissingen - Dauwpunt
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:06

De kaart Vlissingen - CAPE/Onweer
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:06

De kaart Vlissingen - Windstoten
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:05

De kaart Vlissingen - Sneeuwval
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:05

De kaart Vlissingen - Neerslag
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:05

De kaart Vlissingen - Temperatuur
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:04

De kaart Twente - Dauwpunt
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:04

De kaart Twente - CAPE/Onweer
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:04

De kaart Twente - Windstoten
KNMI Expertpluim
is bijgewerkt.

31 May 2023 18:00:03
Actueel
1 / 4

Stormkansen 13-14 maart

OnweerOnline LIVE

Kijk je mee?

Eerste onweerskansen

Leuke onweerskansen in mei?

Lente discussietopic

Wanneer komt de eerste 20 graden?

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Woonplaats:
Berichten: 0
Lid sinds: 10 jun. 2007
11 maart 2011, 10:53 uur | Bericht #218323
Bliksem doodt moeder en vier kinderen in Zuid-Afrika

In Zuid-Afrika heeft een verwoestende blikseminslag een gruwelijke tragedie veroorzaakt. Een 36-jarige moeder en haar vier kinderen werden getroffen door de bliksem en kwamen om. Het jongste kind was amper zes maanden oud. Drie andere kinderen overleefden de blikseminslag. De vader van het gezin was niet thuis. Busisiwe Mdluli (36) vond de dood, toen tijdens een zwaar onweer de hut waarin ze met haar gezin woonde door de bliksem getroffen werd. Ook vier van haar kinderen kwamen om: haar dochter Mele (7) en haar zoontjes Khayelihle (12), Mthando (2) en Amahle (6 maanden) overleefden de tragedie niet.

Vader op werk
Drie andere kinderen werden zwaar verbrand en vinden troost bij hun vader, die op zijn werk was op het moment van het drama. Hij werd meteen op de hoogte gebracht door de politie. De man is uiteraard helemaal kapot, want in één klap is hij zijn halve gezin kwijt.

Rondavel
Het gezin schuilde in het bergdorpje Mhlwazini (in de buurt van de oostelijke kuststad Durban) voor het onweer in hun rondavel, een typisch Afrikaanse hut. Het dak is vaak in riet of hout, terwijl de muren meestal van steen zijn.

Bron Hln
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.724 topics, welke bij elkaar 447.697 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.511 leden.
Het nieuwste lid is daan7611.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 58 mensen aan het browsen op het forum. 3 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 58, lezen 2 mensen het topic "NASA gaat terug naar de Maan: Artemis I lancering aantstaande".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

OnweerOnline LIVE

Kijk je mee?

Stormkansen 13-14 maart

Eerste onweerskansen

Leuke onweerskansen in mei?

Lente discussietopic

Wanneer komt de eerste 20 graden?

© 2003 - 2023 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden