Een lagedrukgebied ten noorden van de UK zorgt bij ons voor een aanvoer van polaire lucht uit het westen tot noordwesten: de temperatuur op 500 Hpa (5 km hoogte) daalt de komende 24 uur naar -24 tot -26 graden. Actueel een trog boven de UK nadert morgenochtend het westen van Nederland en verlaat zaterdagavond het oosten van Nederland. Hierop een toenemende kans op buien.
Neerslag:
Op en nabij de trog buien. CAPE waardes liggen rond de 300 J/kg, waardoor er ook een kans op onweer bestaat. Met een schering tussen de 15-25 KTS zullen de buien uit single cells tot Multi cells bestaan. Op de trog mogelijk opgelijnd. Tijdens buien kan een korrel hagel tussen zitten (1 a 2 cm doorsnede).
Wind:
Tijdens buien kans op windstoten tot 80 km/uur.



| Gewijzigd: 1 juli 2016, 22:02 uur, door Leon Eikenaar
Site: http://www.art-of-thunders.nl
Twitter: @LeonEikenaar
Tijdens buien kans op hagel en windstoten tot 80 km/uur.

Bron: http://www.art-of-thunders.nl/weer/waarschuwingen/onweer/
Site: http://www.art-of-thunders.nl
Twitter: @LeonEikenaar
Op welke kaarten vind je timing van trogpassages? Deze vind je op de site van het KNMI: http://www.knmi.nl/nederland-nu/weer/waarschuwingen-en-verwachtingen/weerkaarten ;)
| Gewijzigd: 3 juli 2016, 20:32 uur, door Sven
Site: http://www.art-of-thunders.nl
Twitter: @LeonEikenaar
22 juli 2009
10 t/m 14 juli 2010
19 juni 2013, 27 juli 2013, 19 augustus 2013

Tot zover zijn de beste kansen weggelegd voor het zuiden,zuidoosten en oosten van Nederland.


Voor meer regio's check http://www.art-of-thunders.nl/weer/waarschuwingen/professionele-weerkaarten/onweerskansen/
Site: http://www.art-of-thunders.nl
Twitter: @LeonEikenaar
Feitelijk klopt het wel, de waarschuwingen waren geldig voor de Nederlandse kusten. Dit is nu verholpen, er worden nu alleen waarschuwingen voor land getoond.
Gaan we nu weer on-topic
- Assen-Groningen (Vries)
- Wageningen-Arnhem (Renkum)
- Nijmegen

Guidance:
Aandachtspunt zijn aanvankelijk de buien van vanmiddag en vanavond. Schering bij de trog van vanmiddag ligt rond 30 knopen, maar bij de hoogtetrog is door veel minder gradient de schering afgenomen naar 15 knopen. De maximale CAPE-waardes worden m.b.v. instraling bereikt in het oosten en zuidoosten. Bij de trog van vanmiddag 1000-1500 J/kg, bij de hoogtetrog een klasse minder. De pseudo Craven Index komt dan ook niet hoger dan 40 vanmiddag. Woensdag is dit stukken minder. Er is bij de troggen dus sprake van hoogstens wat samenklontering van buien, zonder echt hevige randverschijnselen. Echter daar waar meerdere buien overtrekken, kan toch wel redelijk veel neerslag vallen, in de orde van 20-30 mm. Onweerskansen voor vanmiddag in Indecs hoog, met name in het zuidoosten en oosten. Zien we in mindere mate ook terug in Harmonie. | Gewijzigd: 12 juli 2016, 15:37 uur, door Thijs.
Onweerskansen algemeen 2016






