Maar die vracht sneeuw die daar op ligt die krijg je met enkele graden in de plus overdag dus nooit binnen 2 weken weg, of zie ik dat verkeerd?
Dit weekend zijn me aan het hele festijn, een paar dingen opgevallen.
1 de immense verschillen die er optraden. Niet alleen qua wind (en alles wat daarbij hoorde), maar ook voor wat betreft de hoeveelheden sneeuw.
2 dat de sneeuw uit het oosten vandaan kwam. Eigenlijk heb ik altijd het idee gehad, dat sneeuw uit Noord/Noordwest komt. Of uit west/zuidwest als er een dooiaanval optreed. Was dit een bijzondere situatie, of komt dat vaker voor?
Lots
Is er ook bekend hoe de verschillende modellen zijn opgebouwd? De modellen zijn natuurlijk al jaren oud maar zullen continue worden bijgesteld neem ik aan (voortschrijdend inzicht). Welke parameters zijn sturend bijvoorbeeld? Onder welke omstandigheden?
Ik volg deze site en de voorspellingen nog maar kort, maar mijn intresse is wel gewekt. Hoe komt het bijvoorbeeld dat een bui blijft hangen en zodra de toekomst ingaat de bui er als een dolle van door gaat? (neerslag boven Groningen gisternacht)
Dit alles doet me denken aan decompressie modellen voor duikers. Die proberen de interactie tussen druk en het menselijk lichaam in formules te vatten. Dit is net zo koffiedik kijken als het weer maar wel heel interessant.
Over bovenstaande modellen heb ik de nodige boeken aangeschaft, is er ook zoiets voor de bekende weermodellen?
Groet,
Roy
Was dit een bijzondere situatie, of komt dat vaker voor?
Dat er een sneeuwstoring uit het oosten komt is op zich niet zo bijzonder, komt wel vaker voor. Maar wat wel bijzonder is, is het feit dat er een storing uit het oosten komt met een dergelijk sterk windveld.
En wat ikzelf eigenlijk nog het opvallendste vond is het feit dat de betreffende storing zich niet heeft leeggeregend/gesneeuwd boven de alpen. Daisy ontstond grotendeels boven de middellandse zee, en trok vervolgens in noord/noordwestelijke richting.
*snif* de gouden tijden, ja. Wat waren we toen met z'n allen nog gelukkig. En wat kan zo'n pril geluk snel omslaan in diepe misere.
Huh? Heuvels in Emmeloord?
Is heerlijk, ravotten in de sneeuw. | Gewijzigd: 11 januari 2010, 00:36 uur, door Rob63
Maar die vracht sneeuw die daar op ligt die krijg je met enkele graden in de plus overdag dus nooit binnen 2 weken weg, of zie ik dat verkeerd?
Hmm, op zich zou het zo moeten dooien dat net de sneeuw op het ijs weg is en weer een waterlaagje op het bestaande ijs vormt, wat dan weer bevriest.
Vergis je trouwens niet, met een zonnetje en een paar graden in de plus gaat het hard hoor.
En wat ikzelf eigenlijk nog het opvallendste vond is het feit dat de betreffende storing zich niet heeft leeggeregend/gesneeuwd boven de alpen. Daisy ontstond grotendeels boven de middellandse zee, en trok vervolgens in noord/noordwestelijke richting.
Bedankt.
Hij (ZIJ) had dus eigenlijk tegen de zuidflank van de Alpen uit moeten sneeuwen?
En enig idee, waar dat windveld dan door is ontstaan?
Huh? Heuvels in Emmeloord?
Is heerlijk, ravotten in de sneeuw.
Ja zelf 3 meter onder NAP heb je hier nog heuvels haaha, we hebben ook nog wel een paar hogere, maar daar moet je behoorlijk het bos voor in en ééntje aan de weg, als je dan super slee hebt zou je de weg op kunnen sleeën lijkt me ook weer niet de bedoeling.
En de kids die willen ook na een paar uurtjes nog niet naar huis...
En enig idee, waar dat windveld dan door is ontstaan?
Dat durf ik echt niet met zekerheid te zeggen, want ik ben verder ook maar een leek hoor, maar dat moet iets met drukverschillen te maken hebben gehad, hoge druk in 't noorden, lage druk in 't zuiden.
Ik denk dat Jan je daar een veel duidelijker antwoord op kan geven.
Oww de bovenlucht wordt warmer, .. hmm op zich niet zo vreemd met een occlusie die vanaf de middenlandse zee naar het noorden trekt.. maar met zo;n mega uitgebreid sneeuwdek kan de onderste koude laag behoorlijk plakkerig worden als er op enige hoogte door drukstijging en warmte uitstraling zo'n vervelende winter inversie ontstaat (SMOG!!).. Ik meen me te herinneren dat dat met de laatste elfstedentocht ook het geval was.. toen lag er overigens bijna geen sneeuw... de koude bel lucht was als het ware gevangen onder een deken van warme lucht. Als er een dooiaanval kwam merkten we dat door wat ijzel, heel vervelend. Juist tijdens de elfstedentoch kwam er een successvolle dooiaanval en ging het zo;n beetje warm water regenen die dag.. heel veel water op het ijs. Daarna was het meteen gedaan met de winter.
Lots
Vergis je trouwens niet, met een zonnetje en een paar graden in de plus gaat het hard hoor.
ja zeker, was her en der nu al vieze bruine drap en water op ijs, en dan dooit he tmaar zeer licht +1 en voor paar uurtjes.
Paar dagen +5 en je maat wat mee...., allee zal wellicht vies kleurig ijs worden...
Allemachtig, alpinisme en wintersport in de polder. Ik sta echt versteld.
"De zwarte pistes van Emmeloord".
En de kids die willen ook na een paar uurtjes nog niet naar huis...
Nee, sleetjes en auto's zijn een slechte combi.
Heb het ooit in Oosterbeek met wat vrienden gedaan. Een aflopend gazon rond een groot pand en dan hop de weg over een fietspad op.
Is allemaal goed gegaan, maar toch...
Leuke foto's PolderPS; even leuk met de kids eruit om te sleeën! Leuk! Zelf ook weer even legitiem kind zijn! Ik ben pas met de kids van mijn vriendin gaan sleeën, zelf ook een paar keer met de slee van zo'n heuvel af. Schitterend was het, kids vonden het prachtig maar ik ook; voelde me zelf ook weer even jong. Moet je zo af en toe gewoon even doen!
Winter 2010 discussietopic deel 8




